قیمت تماس بگیرید

نمایشگر تمام صفحه محتوا
اشتراک گذاری :
0دیدگاه 795 بازدید
update تـمـاس بـگيريـد
today تـمـاس بـگيريـد
دوره درون سازمانی
111 دانشجو تا کنون
زبان: تدریس فارسی
21 ساعت آموزش
منابع آموزشی
گواهینامه معتبر انگلیسی
گروه پشتیبانی
هشتُ مین دوره
سازمانی

شرح دوره

اگر تصمیم دارید بهمراه آشنایی با مفاهیم مدیریت پروژه سازمانی، قادر به اندازه گیری میزان بلوغ فرآیندهای مدیریت پروژه، طرح و پورتفوی سازمان خود باشید، مسترکلاس مدل های بلوغ سازمانی مدیریت پروژه OPM شما را هدایت و راهنمایی می‌کند.

در مسترکلاس مدل های بلوغ سازمانی مدیریت پروژه OPM، با مدلهای بلوغ کرزنر، OPM3 و دلتا (شامل ICB – PEB – OCB) آشنا خواهید شد.

مدل بلوغ سازمانی مدیریت پروژه  (Organizational Project Management Maturity Model)که به اختصار OPM3 گفته می شود، استانداردی است که توسط موسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI) منتشر شده و آخرین نسخه آن، با سایر استانداردهای منتشر شده توسط این موسسه، از قبیل استاندارد مدیریت پروژه (PMBOK)، استاندارد مدیریت طرح (Program) و استاندارد مدیریت سبد پروژه ها(Portfolio) انطباق کامل دارد.این مدل، در یک دوره تقریبا شش ساله و با مطالعه بیش از بیست و هفت مدل بلوغ سازمانی موجود، توسعه یافته است. در طراحی این مدل، بیش از هشت متخصص مدیریت پروژه از تقریبا تمامی صنایع از 35 کشور جهان مشارکت داشته اند.هدف از این استاندارد، کمک به سازمانها برای درک مدیریت پروژه سازمانی و سنجش میزان بلوغ آنها در مقایسه با معیارهایی است که از آنها با عنوان راهکارهای برتر (Best Practices) مدیریت پروژه سازمانی یاد می شود.
استاندارد OPM3 این راهکارها را در قالب چک لیست هایی (Checklist) معرفی می کند.

یکی از وجوه تمایز OPM3 نسبت به استاندارد PMBOK که مرجع شناخته شده ای در مدیریت پروژه می باشد، معیارها و ضوابط مشخص و مدونی است که در قالب همین فهرستهای مرجع عرضه شده است.

همچنین OPM3 به سازمانهایی که خواهان افزایش بلوغ سازمانی خود در مدیریت پروژه هستند، کمک می کند تا برنامه ریزی بهبود انجام دهند.

با ما باشید
توصیه نامه
تا آخر خط با شما هستیم
مشاهده بیشتر
درباره مدرس
علی واحدی
علی واحدی
مشخصات این استاد

نمایش پروفایل

از این مدرس

نظرات

لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید