قیمت تماس بگیرید

نمایشگر تمام صفحه محتوا
اشتراک گذاری :
6دیدگاه 2150 بازدید
update پیش ثبت نام
today پیش ثبت نام
live_tv دوره لایو آنلاین
586 دانشجو تا کنون
زبان: تدریس فارسی
12 ساعت آموزش
منابع آموزشی
گواهینامه معتبر انگلیسی
گروه پشتیبانی
بیستُ مین دوره
سازمانی

شرح دوره

دوره BSC «مدیریت استراتژیک با کارت امتیازی متوازن» شما را با چارچوب و نظام معتبر BSC برای بسط  و گسترش موفقیت‌آمیز استراتژی‌ها در سازمان آشنا می کند. اگر تصمیم دارید با یکی از معتبرترین مدل‌های برنامه‌ریزی استراتژیک و با استفاده از مدل «9 گام به سوی موفقیت» آشنا شوید، این دوره شما را با انبوهی از مثالها و نمونه‌ها همراهی و هدایت می‌کند.

منابع اصلی دوره BSC «مدیریت استراتژیک با کارت امتیازی متوازن»

اهداف اصلی روش کارت امتیازی متوازن (BSC):

  • برنامه‌ریزی اقدامات لازم برای تحقق چشم‌انداز و اهداف کلیدی سازمان،
  • اولویت‌بندی ابتکارات و اقدامات استراتژیک و ایجاد تمرکز بر حوزه‌های کلیدی،
  • همسوسازی تمامی فعالیت‌های جاری و بهبودهای تحولی در جهت اهداف و مقاصد کلیدی سازمان،
  • ایجاد حس مشارکت، تعهد و مالکیت جمعی در بدنه سازمان و حرکت در مسیر برنامه‌ها.

مدل 9 گام به سوی موفقیت مؤسسه BSC آمریکا

 

کارت امتیازی متوازن (Balanced Scorecard)

رویکرد کارت امتیازی متوازن توسط پروفسور رابرت کاپلان استاد برجسته دانشگاه هاروارد، و دکتر دیوید نورتون در سال  1996 ارائه شد. کارت امتیازی متوازن، روشی برای تبدیل استراتژی های سازمان به استراتژی های وظیفه ای و عملیاتی می باشد. این ابزار، استراتژی را به اجزای کوچکتر و قابل اجرا تقسیم کرده و برای هر یک برنامه و اهداف قابل سنجش ایجاد می کند. بدین ترتیب استراتژی ها به اقدامات علمی و کاربردی تبدیل خواهند شد.

امروزه وجود دیدگاه بلند مدت و استراتژیک برای مدیران یک سازمان، با هدف رویارویی با وضعیت چالشی و رقابتی آینده امری ضروری است. به دلیل چنین ضرورتی است که سازمان های پیشرو به خلق فرصت ها و آینده سازی پرداخته و برای دستیابی به آینده ای مطلوب به ایجاد اهداف و برنامه های بلند مدت می پردازند. اما وجود چنین تفکر و برنامه هایی، براساس تحقیقات انجام شده بین المللی، بهترین استراتژی ها چنانچه عملیاتی نشوند، هیچ نفعی برای سازمان نخواهد داشت.

روش کارت امتیازی متوازن، چارچوب و نظام معتبر و مناسبی برای بسط  و گسترش موفقیت آمیز استراتژی ها در سازمان است. این نظام با ارایه رویکردی منطقی و اجرایی، ضمن تبدیل اهداف و برنامه های بلند مدت به اهداف و فعالیت های سالانه، ماهانه و حتی روزانه، می کوشد تا کارکنان در راستای تحقق چشم انداز سازمان به طور موثر نقش خود را ایفا نموده و این مهم را با مشارکت جمعی کارکنان و در سطوح مختلف سازمان میسر می سازد.

 

گالری تصاویر

با ما باشید
توصیه نامه
تا آخر خط با شما هستیم
پیش ثبت نام دوره
لطفا برای پیش ثبت نام این دوره فرم زیر را تکمیل نمائید، پس از مشخص شدن تاریخ دوره به شما از طریق ایمیل و شماره همراه اطلاع رسانی خواهد شد
مشاهده بیشتر
درباره مدرس
آرزو گودرزی
آرزو گودرزی
مشخصات این استاد

نمایش پروفایل

از این مدرس
درباره مدرس
علی واحدی
علی واحدی
مشخصات این استاد

نمایش پروفایل

از این مدرس

نظرات

لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید