کتاب آموختن پرواز
4
معرفی کتاب

کتاب آموختن پرواز

 کتاب آموختن پرواز : یادگیرى مدیریت دانش کاربردى از سازمان‌هاى پیشرو و یادگیرنده

 Learning to Fly: Practical knowledge management from some of the world’s leading learning organizations

 


✍️ خلاصه کتاب آموختن پرواز:

جوامع علمى و تجارى هر دو بر این باورند که سازمان‌ها با قدرت دانش مى‌توانند برترى‌هاى بلندمدت خود را در عرصه‌هاى رقابتى حفظ کنند و دانشمندان در تحقیقات خود دریافته‌اند که مدیریت دانش برخلاف مدیریت‌هاى دیگر زودگذر نیست، بلکه اثرات ماندگارى دارد. شرایط و فضاى رقابتى سازمان‌ها بیش ازپیش پیچیده و به سرعت درحال تغییر است؛ به گونه‌اى که سرعت تغییر در بیشتر سازمان‌ها به مراتب بیشتر از سرعت توان پاسخ‌گویى و تطبیق آن‌هاست. تغییرات مستمر دانش نیز وضعیت عدم تعادل جدیدى را براى سازمان‌ها به وجود آورده است. در این میان تنها سازمان‌هایى مى‌توانند به حیات خود ادامه دهند که قادر باشند مزیت رقابتى خود را حفظ کنند. به نظر اندیشمندان این عرصه حفظ مزیت رقابتى و بقاى سازمان به کمک مدیریت دانش امکان پذیر است.

جوامع علمى و تجارى هر دو بر این باورند که سازمان‌ها با قدرت دانش مى‌توانند برترى‌هاى بلندمدت خود را در عرصه‌هاى رقابتى حفظ کنند

✍️ چرا کتاب آموختن پرواز را پیشنهاد می‌کنیم؟

در این کتاب کریس کالیسون و جف پارسل، تجربه هاى خود را در گسترة وسیعى از سازمان هاى پیشرو و یادگیرنده در مدیریت دانش به اشتراك گذاشته اند. این کتاب تمرینى کاربردى و عمل‌گرایانه همراه با رهنمودها و اشاراتى است که به مدیران کمک مى کند تا مدیریت دانش را در کوتاه ترین زمان به اجرا درآوردند.

کتاب یادگیرى پرواز ، مرجعى مناسب از تجربه‌هاى مدیران دانش سازمان‌هاى مختلف و در عرصه‌هاى مختلف است و راه حل عملى به کاربستن مدیریت دانش براى رسیدن به موفقیت‌هاى سریع و ملموس را نشان مى دهد. این کتاب راهنمایى اندیشمندانه و قابل اجرا براى مدیریت دانش تدارك دیده است.

 

✍️ نویسنده‌‌ کتاب آموختن پرواز کیست؟

این کتاب توسط کریس کالیسون و جف پارسل نگاشته شده و انتشارات Capstone در لندن در سال 2004 و در 332 صفحه به چاپ رسانده است. کتاب حاضر را حمیدرضا مهربد، افسانه شیخ محمدى، امید اصغرزاده و مریم اصغرزاده ترجمه کرده اند.

✍️ خرید کتاب آموختن پرواز

انتشارات فرهنگ رسا این کتاب را در 289 صفحه در قطع وزیرى در سال 1394 منتشر کرده است.

 

درباره مهندس مهدی ولایتی

مهدی ولایتی، مدیر پروژه، مدرس، مشاور و مربی مدیریت پروژه و مدیریت دانش در پروژه ها بوده و سابقه اجرایی ارزشمندی را در صنعت نفت و گاز کسب کرده است. مهدی ولایتی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت مهندسی می‌باشد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *