فریدون هنری

خدمت استاد بزرگوار و گرامیم سلام عرض می کنم
حق استاد اطاعت است و قدردانی شاگرد وظیفه
کلام معصوم: من علمنی حرفا فقد سیرنی عبدا
همانطور که قبلا خدمت شما عارض شدم مطالب مرتبط با امتحان و دستاردهای ناچیز حقیر بشرح ذیل اعلام می گردد:
1. حضور حداکثر دو روز قبل آزمون در هتل و نه بیشتر مفید بود زیرا طولانی شدن فاصله ورود و آزمون فرسایشی بود تا کمک کننده
2. فضای آنکارا و مرکز آزمون بسیار روان و بدون استرس از طرف برگزار کنندگان بود و مشکلی وجود نداشت.
3. سوالات آزمون در نگاه اول به لحاظ محتوائی سنجش کاملی از مطالب استاندارد را انجام داده و نگاه های ایذائی و آزار در آن فوق العاده کم بود.
4. سوالات بدون ترتیب سختی و آسانی – بدون ترتیب حجم و تعداد خطوط – و بصورت رندوم چیده شده است.
5. بنظر میرسید با توجه به شباهت حدود 30% سوالات افراد به همدیگر بانک سوالات تعداد قابل توجهی سوال را شامل نمی شد.
6. تعریف فرآیندها و ارتباطات انها بهم دیگر یکی از مهمترین منابع آزمون بوده که لزوم یادگیری چرائی های ورودی/ خروجی و حتی دلایل تعریف فرآیندها را طلب می کند.
7. یادگیری کلی و مفهومی T&T های فرآیندها بدون نیاز به عمق گیری دانش نفرات نسبت به تک تک تکنیکها کافی بوده و نیازی به MEMORIZE کردن تمام مطالب کتاب در این زمینه احساس نمی شود.
8. سوالات مربوط به محاسبات در حوزه های دانش زمان و هزینه  بسیار اندک و اگر بوده بسیار ساده بوده که شاید صرف انرژی زیاد در خصوص این روشها در نتیجه آزمون اثر زیادی نداشته باشد.
9. سوالات SITUATIONAL همطراز سوالات RITA و در مواردی هم با عمق  مساوی طرح شده ولی درصد شیطنت آزمون کم تر بود.
10. برخی سوالات اگر براستی قرار بر نوشتار کامل بود شاید تا سه خط هم قابلیت نوشتار داشت ولی با روشهای کوتاه سازی به حدود یک خط تقلیل یافته که بنظر اینجانب بر سختی این سوالات افزوده بود هر چند که سرعت خواندن را افزایش می داد.
11. من حدود 20 الی 30 دقیقه زمان اضافی ( بدون مرور) و حدود 10 دقیقه زمان اضافی پس از مرور داشتم  لیکن کل زمان را بطور دقیقی مدیریت نمودم تا از مشکل احتمالی کمبود زمان متضرر نشوم.
12. جزوه دوم شما تمام مطالب خارج از کتاب را پوشش می داد.
13. کارتها کاملا مناسب و مفید بودند.
14. مجدد عرض می کنم نظر PMP جویان عزیز را به مفاهیم و ارتباطات فرآیندها بیشتر از MEMORIZE کردن مطالب جلب فرموده بودید لیکن در صورت تاکید مفید تر خواهد بود.
15. بعلت موضوع فوق حقیر تا دقیقه آخر احتمال FAIL شدن را می دادم.
16. حتما درخواست دارم از روش SUPER PMP برای گروههای جدید استفاده شود تا فضای آزمون و استرسهای احتمالی آن شناخته شود، زیرا یادگیری از روی تست بعلت سهل الوصول بودن پاسخ معادل مناسبی برای آزمون نیست- ضمن اینکه روش آزمون کاغذی نیز کارکردی معادل روش کامپیوتری نخواهد بود.
17. مجموعا روش تدریس و آمادگی آزمون شما را ارج نهاده و سپاس فراوان دارم
18. البته روش: امروز تدریس و گفتن نکات و 1 ساعت بعد آزمون کلاسی شائبه استفاده از حافظه بجای استدلال و یادگیری کامل را متبادر کند که در صورتیکه آزمون کلاسی یک روز پس از تدریس فصل مربوطه انجام شود اعتماد به آموخته ها را افزایش خواهد داد.
19. تجربه گفتن نکات پس از آزمون گروه اول به گروه دوم کلا روش موفقی هست و هم نیست (در مورد قبول شده ها اظهار رضایت وجود دارد و در مورد دوستان دیگر عدم رضایت)

نهایتا من که از کل دوره لذت بردم و استفاده از محضر شما افتخار همیشگی ام خواهد بود.
به امید موفقیت و پیروزی

فریدون هنریمدرس: علی واحدی دیزشرکت: ایمیلتهران - ایران-1387-11-10