سعید تاجیک

جناب‌ آقای مهندس واحدی
سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر مجدد به خاطر زحمات جنابعالی نظر خود را به صورت زیر عرض می نمایم :
1) الحق و الانصاف روش تدریس جنابعالی بی نقص بود و هیچ انسان منصفی از شیوه تدریس شما نمی تواند ایرادی بگیرد. من شخصا تا کنون چنین شیوه تدریسی را در هیچ زمانی و توسط هیچ استادی تجربه نکرده بودم و این مطلب را اگر از مهندس ورزیده بپرسید در همان جلسات اول دوره هم به همکاران گفته بودم و اینطور نیست که الان که قبول شده ام چنین اظهار نظری نمایم.
2) برنامه ریزی کلاسها به شکل کاملا حساب شده و منطقی بود که آمادگی کامل را برای آزمون اصلی ایجاد می نمود.
3) تنها چیزی که در جلسه امتحان اصلی برای من غیر منتظره و به طرز شدیدی استرس آور بود فوق العاده سخت بودن برخی از سوالات امتحان بود که با ارائه اطلاعات کم و با دادن بعضا 4 گزینه غلط می بایست گزینه صحیح را انتخاب کرد که البته به خاطر بد اقبالی بنده از سوال 1 این مورد برای من اتفاق افتاد و فوق العاده تمرکز من را کم کرد.
4) جسارتا و با عرض معذرت تنها ایرادی که من احساس می کنم می توانم از جنابعالی بگیرم در خصوص آزمون سطح 3 بود که شما فرموده بودید امتحان اصلی در سطح امتحان سطح 3 می باشد که به هیچ عنوان اینگونه نبود و با قاطعیت می توانم بگویم که 10 برابر سخت تر از آزمون سطح 3 یا حتی سطح 2 بود که این موضوع باعث استرس شدید و از دست دادن تمرکز در موقع امتحان بود که به هیچ عنوان برای بنده قابل پیش بینی نبود. چون من با حدود 85 درصد نتیجه آزمون سطح 3 و بیش از 1 ساعت اضافه آوردن وقت در آن امتحان توقع و انتظار همچین آزمونی را نداشتم و هنوز هم که به امتحان فکر می کنم دست و پایم می لرزد. انتظار داشتم که کلیه بخش ها را در حد حرفه ای پاسخ دهم ولی اینگونه نشد و کلیه گروه های فرآیندی و بخش مسئولیت های حرفه ای و اجتماعی را در حد متوسط و Moderate پاسخ دادم.
از قبولی در امتحان خوشحالم و خدا را شکر می کنم ولی از سطح پاسخ به سوالات به هیچ عنوان از خودم راضی نیستم.
5) البته یک مطلب دیگر هم هست و آن هم این است که در درون خودم احساس می کنم میخواهم برای استرس و عدم تمرکز خودم در امتحان اصلی بهانه ای دست و پا کنم که به احتمال زیاد هم همینطور است و انصافا هم اگر بخواهیم قضاوت بکنیم با توجه به اینکه سوالات توسط موسسه PMI‌ هیچ وقت منتشر نمی شود نمی توان از کسی انتظار داشت که سوالات واقعی را در اختیارمان بگذارد ولی به هر حال خواستم آن چه را که در ذهنم می گذرد بدون فیلتر خدمتتان عرض کنم. با وجود تمام تفاسیر نظر بنده این است که باید آزمون سطح 3 کمی سخت تر و تعداد سوالات Situation بسیار بیشتر از آن چیزی که هست باشد تا ذهن را درگیرتر و برای امتحان اصلی که موارد Situation بیشتر است آماده تر نماید.
مجددا از جنابعالی و زحمات شما تشکر می کنم و امیدوارم که بتوانم در آینده از جنابعالی مطالب بیشتری را بیاموزم.

سعید تاجیکمدرس: علی واحدی دیزشرکت: ایمیلتهران - ایران-1389-11-01